„Byla to úspěšná sezona. Dokázali jsme porazit i silná mužstva Holýšova a Krchleb, jediným soupeřem, s nímž jsme na podzim prohráli a teď remizovali, byla Stráž,“ ohlíží se za právě skončenou sezonou prezident staré gardy Miroslav Vaněk.

Už vloni patřili Poběžovičtí k nejlepším týmům soutěže, vítězstvím z předchozího ročníku jim však nakonec uniklo a z titulu se radoval Holýšov. „Několik posledních let máme dobrou zimní přípravu, kdy se díky našemu sponzorovi Lubošovi Gáborikovi můžeme účastnit kvalitně obsazeného turnaje v Praze. Na hřišti ve slavném Edenu se od konce listopadu do února utkáváme s kvalitními soupeři s celou řadou fotbalových legend v sestavách,“ vyjmenovává Vlastimil Vondraš, pravá ruka prezidenta, jednu z příčin úspěchu. „I v zimě jsme tak na hřišti skoro pořád a na naší hře je to znát. Předvádíme útočně obranný, oku lahodící fotbal a dáváme hodně gólů,“ dodává smějící se Vondraš „po Bosákovsku“.

Podle prezidenta je hlavní to, že mají v Poběžovicích výbornou partu. „Nic by nešlo ani bez zodpovědného přístupu hráčů, kterým za to děkuji,“ říká Vaněk na adresu fotbalistů z Poběžovic a okolí, včetně početné ´legie legend´ z chodského Postřekova a Chodova.

Ačkoli další ostrá sezona poběžovické staré gardě založené před třiceti lety Antonínem Dvořákem začne až koncem srpna, Rychlé šípy ještě do té doby čeká jedna velká výzva. O Chodských slavnostech se mají se utkat Starou gardou Jiskry Domažlice o neoficiální titul Mistra Chodska.

Rychlé šípy Poběžovice: Fábik – Malzer, Talaš, Váchal, Decker, Lang, Kreuz – Němec, Horský, Krutina, Kuboušek, Vavřík, Ticháček, Bombala – Šoukal, Frček, Vojvoda, Riapoš, Růžek, Pivoňka.