VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Domažlicko

dnes 12:29

Prostitutky zmizí nadobro i z Valchy

Domažlice – Poslední místo v katastru Domažlic, na kterém bylo vyhláškou tolerováno nabízení a poskytování sexuálních služeb, padlo.

dnes 09:26

FOTO: Staročeský advent se slavil na Rýzmberku

Rýzmberk – V neděli 10. prosince odpoledne se na Rýzmberku konal Rýzmberský staročeský advent. KČT Kdyně, který je majitelem tohoto hradu, se rozhodl uspořádat akci pro děti i dospělé, využít krásné prostředí hradní zříceniny a umožnit společné setkání všem s příjemnou vánoční atmosférou.

včera 15:17

Kdyňskou knihovnu zdobí výstava betlémů

Kdyně – Prostory Městské knihovny ve Kdyni jsou od pondělí doslova zaplněny vánočními betlémy.

včera 10:49

Vyhláška donutí majitele objektů k pořízení popelnic

Domažlice – Nakládání s odpady se týká nová vyhláška, kterou ve středu projednávali domažličtí zastupitelé. K jejímu schválení nedošlo, odložili ji na leden.

včera 10:13

Spadlý strom u České Kubice zastavil vlaky

Česká Kubice – Na 110 minut se ve čtvrtek vyšplhalo zpoždění prvního ranního expresu (s odjezdem v 8.01), který spojuje Domažlice s Prahou a jehož výchozí stanicí je Mnichov. U České Kubice musel zastavit před spadlým stromem.

včera 07:32

FOTO: Nové ulice se dočkají před Vánoci

Horšovský Týn – Proměna celé plochy před obchodem „Mix“ včetně nového podloží, komunikace, chodníků a rozšíření stávajícího počtu parkovacích míst na sídlišti Malé Předměstí v Horšovském Týně. To je výsledek rozsáhlé rekonstrukce, která se v současné době blíží ke konci její druhé etapy.

13.12.2017

Stezku na Lučině začnou budovat na jaře

Lučina – Realizace projektu naučná stezka zaniklou obcí Lučina – skanzen odhalené minulosti je v tuto chvíli zatím v začátcích.

AKTUALIZOVÁNO
13.12.2017

FOTO: Koledy zněly v celých západních Čechách, zpívalo na 21 tisíc lidí

Domažlicko - Akce Česko zpívá koledy se konala také na několika místech na Domažlicku.

13.12.2017

Domažlické seniory poučili o stravě i cvičení

Domažlice – Základy zdravé stravy, mýty v potravě i návody na zdravý pohyb včetně cviků vhodných pro seniory – to vše se dozvěděli účastníci minulého bloku Domažlické senior akademie na téma Senior v kondici, kterou vedla výživová poradkyně Monika Anderlová.

13.12.2017

Kdyňští se dočkají moderní hasičské zbrojnice

Kdyně – V průběhu následujícího roku se obyvatelé Kdyně dočkají rozsáhlé rekonstrukce hasičské zbrojnice.

13.12.2017

Domažlicko a Klatovsko musí přeladit příjem HD kanálů České televize

Čerchov – Ve čtvrtek 14. prosince dojde k přeladění kmitočtů, na kterých z Čerchova na Domažlicku a stanoviště Klatovy-Doubrava vysílá digitální multiplex RS7 (Regionální síť 7), jehož prostřednictvím diváci ladí v pozemním vysílání kanály České televize ve vysokém rozlišení (HD).

13.12.2017

Na Vánoce se naladili v Německu

Klenčí pod Čerchovem – Zájezd na vánoční trhy do bavorského městečka Guteneck, které leží nedaleko našich hranic v okrese Schwandorf, uspořádal v sobotu 9. prosince Výbor pro kulturu a sport městyse Klenčí pod Čerchovem.

13.12.2017

Ve Staňkově ukončili plesem letošní taneční

Staňkov - Ve Staňkově byl závěrečným plesem zakončen kurz tance a společenské výchovy.

13.12.2017

Koledy se budou společně zpívat u nás i ve Vatikánu

Domažlicko – Čtyři místa na Domažlicku se zapojí do dnešní celorepublikové akce Česko zpívá koledy. Letos se akce koná po sedmé.

12.12.2017

Opustili nás

Domažlicko - Přinášíme přehled zemřelých na Domažlicku za uplynulé dny:

12.12.2017

Domažličtí se mohou zapojit do psaní dopisů na podporu politických vězňů

Domažlice – I zájemci z Domažlic se mohou zapojit do velké akce upozorňující na porušování práv.

12.12.2017

V Šitboři obnovují dominantu obce

Šitboř – Skupina nadšenců z řad občanů obce Šitboř se již dva a půl roku snaží o obnovu historické dominanty, kterou po staletí tvořil kostel svatého Mikuláše. Krom obnovy chátrajícího objektu aktivně pracuje i na úpravě hřbitova a památníku Jana z Žatce a Šitboře.

12.12.2017

Naši prvňáci ze ZŠ Blížejov

Domažlicko - Ve středu 13. prosince najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ v Blížejově. Nezapomeňte si koupit noviny.

11.12.2017

Autorka knihy o hraběnce Mitsuko získala japonský řád

Praha, Poběžovice – Autorce knihy Mitsuko, jejíž děj se odehrává z velké části na zámku v Poběžovicích, japanistce Mgr. Vlastě Čihákové Noshiro Ph.D., kurátorce Galerie kritiků a předsedkyni Sdružení výtvarných kritiků a teoretiků, byl z rukou japonského velvyslance pana Kaoru Shimazaki slavnostně předán Řád vycházejícího slunce se zlatými paprsky a rozetou.

11.12.2017

V domažlickém kostele opravují klenbu i fresky

Domažlice – Náročné restaurátorské práce i důležité stavební opravy pokračují v domažlickém kostele Narození Panny Marie.

11.12.2017

Děti přenocovaly v poběžovické knihovně

Poběžovice – Nevšední zážitek zažily děti z Poběžovic a okolí v noci z pátku na sobotu. Spolu s organizátory strávily jednu z adventních nocí v místní knihovně.

11.12.2017

Příběh s dobrým koncem: jezevčík Milda přežil!

Bernartice - Příběh jezevčíka Mildy, který na osm dní uvízl v liščí noře v bývalém kamenolomu u Bernartic a o jehož záchranu se marně snažili hasiči, má šťastný konec.

10.12.2017

Ve Vidicích dokončí obytnou zónu, následovat bude nová komunikace

Vidice – Letošní rok ve Vidicích byl bohatý na události. Poslední rozsáhlejší akcí byla výstavba nového víceúčelového hřiště, které bylo oficiálně otevřeno letos v říjnu.

9.12.2017

Zdeněk Procházka vydal aktualizované vydání své knihy

Domažlice – V letošním roce vyšlo aktualizované vydání knihy Putování po zaniklých místech českého lesa 1. Domažlicko, které vydalo nakladatelství českého lesa a autorem této knihy je regionální historik, badatel a nakladatel Zdeněk Procházka.

9.12.2017

Domažlický bazén přestaví jiná stavební firma

Domažlice – Ještě necelý měsíc se mohou firmy hlásit do nového výběrového řízení na rekonstrukci a dostavbu domažlického plaveckého bazénu. Jde o největší investiční akci placenou výhradně z městského rozpočtu.

9.12.2017

FOTO: Puclická tvrz ožila výstavou

Puclice – Velký zájem provázel tradiční Vánoční výstavu, která se v prostorách puclické tvrze uskutečnila v sobotu 2. prosince.

8.12.2017

Canzonetta vystoupila v domažlickém Kulturním centru Pivovar

Domažlice - Nevšední atmosféru měl předvánoční koncert ženského pěveckého sboru Canzonetta v areálu bývalého domažlického pivovaru.

8.12.2017

Koutské děti potěšily koledami v kostele

Kout na Šumavě - Děti ze Základní a mateřské školy v Koutě na Šumavě potěšily zcela zaplněný kostel sv. Jiří svým vystoupením s vánočními písničkami a koledami.

8.12.2017

Lyžařům z Domažlicka začíná zimní sezóna

Capartice – Zatímco v nížinách stoupá během dne rtuť teploměru vysoko nad bod mrazu, v okolí Capartic a Čerchova již panují ideální klimatické podmínky, které členům SK Sněhaři Domažlice ve spolupráci s Městem Domažlice, Domažlickými městskými lesy a Okrašlovacím a sportovním sdružením Český les dovolují upravovat běžecké trasy.

8.12.2017

Zteč nového Kauflandu a zbraň na kapsáře: prohlédněte si nejlepší videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve čtvrtek 7. prosince 2017.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT