V uplynulé době, poté, co připravilo posezení pro seniory, uspořádalo sbírku brýlí pro africkou Malawi a také kurz drátování, rozhodly se jeho členky pro další akci.

„Uspořádaly jsme tvořivou dílnu pro hendikepované děti z klientských rodin Rané péče Diakonie Stodůlky Praha na jejich pobytu v Lučkovicích u Blatné. Poslední červnové čtvrteční odpoledne jsme jim proměnily ve výlet k moři," říká předsedkyně sdružení Lenka Ticháčková s tím, že děti si na podklad z naškrobené pytloviny mohly dle fantazie namalovat moře, které následně doplnily o látkové rybičky a mušle.

„Dílka byla vskutku krásná a velmi nápaditá. Někdo zvládl moře vytvořit sám, jiný využil pomoci svých rodičů a kamarádů. Kreativní dílnu pro hendikepované děti připravovalo UCHO již podruhé, v loňském roce bylo za svými kamarády na Hnačově u Klatov," podotkla na závěr předsedkyně Ticháčková.

Letos ještě například čeká členky sdružení UCHO vítání nových tlumačovských občánků, dále Podzimní dětská dílna a také prodejní Vánoční výstava, která se uskuteční koncem listopadu v Kulturním domě Tlumačov.