Taková je bilance neštěstí, ke kterému došlo včera při sportovním zápasu v areálu sportovní haly TJ Jiskra v Domažlicích.

Střešní konstrukce haly se nečekaně zřítila a pod jejími troskami zůstali uvězněni zranění lidé, z nichž někteří museli být vyproštěni.
Vše bylo naštěstí pouze námětem taktického cvičení.

Na místo byly povolány jednotky požární ochrany, zdravotnické záchranné služby, letecké záchranné služby, Policie ČR a MP Domažlice. Vzhledem k malému počtu zdravotnického personálu a nebezpečí zřícení dalších konstrukcí provedly jednotky požární ochrany třídění zraněných osob a předaly je ZZS a LZS, které zabezpečily odvoz do nemocnic. Místo zajišťovaly domažlická městská policie a Policie ČR. Na příjem zraněných byla připravená i Domažlická nemocnice. K dispozici byli lékaři na ambulancích a operačním sále.

„Účelem těchto cvičení je nácvik činností a spolupráce mezi složkami integrovaného záchranného systému při tomto druhu a rozsahu zásahu. Dalším důvodem pro konání cvičení je ověření traumatologického plánu Domažlické nemocnice,“ vysvětlil vedoucí cvičení Jaroslav Hrdlička.