Tato začínající zpěvačka v tomto roce maturuje v Klatovech na střední škole, obor veřejná zpráva, a ráda by pokračovala ve studiu na vysoké škole, obor psychologie.

Diana, která se narodila 26. března 1993, zpívá již od útlého dětství, ale okolo patnácti let se její zájem o hudbu zvýšil a tak zkusila štěstí jako zpěvačka nejprve v Československé superstar v roce 2011 a poté se v letošním roce přihlásila do soutěže Czechtalent Zlín, kterou v minulých ročnících vyhráli dnes již velmi úspěšní zpěváci jako je Dasha nebo Tomáš Klus.

Diana nazpívala do soutěže ve studiu Franz Kavkaz Michala Janečka dvě písně Vrať mi tie hviezdy a Teď královnou jsem já z muzikálu Kleopatra, se kterými postoupila do semifinále spolu s dalšími 34 talenty z celé České republiky. Práce v nahrávacím studiu Franz Kavkaz ji moc zaujala a hodlá se do něj v brzké době vrátit a nahrát další nové písně.

Ve Zlíně se 14. dubna konalo semifinálové kolo, kde Diana zazpívala Příběh nekončí a s touto písní se probojovala až do finálové desítky. Diana vděčí za svůj první velký úspěch hlavně svojí profesorce zpěvu, skromné, pracovité a sympatické paní Lídě Nopové, ke které dochází od října loňského roku každou neděli na hodiny zpěvu.

Finále Czechtalent Zlín se uskuteční opět ve Zlíně a to již zítra, tak držme naší krajance pěsti, ať se s písněmi Vrať mi ty hviezdy a Saxana dostane až na samotný vrchol soutěže.

Finalistku Czechtalent Zlín 2012 Dianu Havlovicovou si mohou posluchači naživo poslechnout spolu s dalšími žáky z privátní hudební školy Lídy Nopové již v neděli 17. června od 16 hodin v kavárně Sapporo na náměstí v Domažlicích.

Autor: Frank Bartoš