Koncert ve spolupráci s poběžovickým kulturním a informačním střediskem připravuje Spolek Mikuláš, který zachránil a opravuje šitbořský kostel. Práce pokračovaly i na podzim. Koruna ozdobila většinu jižní obvodové zdi a další okna byla nově vyzděna. Už se také konal poslední kontrolní den během rekonstrukce kostelní lodi v letošním roce.

Pro zvon do kostela v Šitboři (na snímku během podzimních oprav) se uskuteční koncert v poběžovickém kostele.Pro zvon do kostela v Šitboři (na snímku během podzimních oprav) se uskuteční koncert v poběžovickém kostele.Zdroj: Poběžovicko/V. Kotlan„Je dokončena obnova dvou ze tří barokních oken ve směru od věže a zeď obnovena včetně věnce pod krov. Z této zdi zbývá opravit už jen poslední barokní okno, dořešit původní barokní vstup na kůr, hlavní barokní vstup a původní gotický vstup, který byl při stavbě částečně obnažen. Tím bude vše připraveno pro možnou obnovu střechy kostela,“ shrnul po kontrolním dnu Ivo Dubský, předseda Spolku Mikuláš.

Ilustrační foto
Přijďte v neděli do domažlického útulku a splňte chlupáčům vánoční přání

Dášu Zázvůrkovou zná publikum jako zpěvačku a herečku, například z Divadla Semafor. Na jevišti Národního divadla v Praze si zahrála hlavní ženskou roli Vanilky v jazzové opeře Dobře placená procházka od Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, kterou na naší první scéně nastudoval dirigent Libor Pešek a režisér Miloš Forman se synem Petrem Formanem. Zpěvaččin poběžovický koncert nese název „Věřím v brzké lepší příští“ – stejně jako její nová píseň.