Nyní se proto připravuje projekt. Zahrada by se měla nějakým způsobem rekultivovat a záměrem je, aby se zde v budoucnu nacházelo i drobné zvířectvo, nejspíše ptactvo.

Zahrada nacházející se u školy je vhodným místem pro umístění drobného zvířectva, bylo by ale nutností, aby se o zvířata někdo staral, nejlépe škola. „Pan ředitel naší základní školy je shodou okolností ornitolog, takže nějaké drobné ptactvo by tedy bylo vhodnou volbou a docela by se mi to líbilo. Chceme, aby se i nejmladší generace seznámila s nějakými menšími zvířaty. Takže uvidíme, již jsme podali žádost. Co všechno tam bude, ještě přesně nevíme, to zatím ještě není rozhodnuté. Samozřejmě je jasné, že poté, co se to vybuduje, se o to někdo musí starat, to znamená, že by to musela být škola,“ říká o tomto záměru města místostarosta Vladislav Vilímec.

Nyní se v tomto areálu nachází environmentální zahrada, kterou využívá škola. Záměrem města je spojení s touto zahradou dohromady, aby to na sebe navazovalo. „Na co všechno by si škola troufla, to úplně nevím, ale nějaké to hospodářské zvířectvo by tam klidně mohlo být, následně je samozřejmě potřeba to nějakým způsobem krmit. V každém případě to chceme zrekultivovat, udělat tam takovou okrasnou zahradu, to by se mi docela líbilo. Samozřejmě by tam byl volný přístup lidem, buď zezdola od Teska, nebo i přes tu knihovnu. Bude to vlastně taková relaxační zóna. Uvidíme, co všechno z toho vznikne,“ doplňuje Vilímec. Zoopark s relaxační zónou by měl ve Kdyni vzniknout ještě v letošním roce.