Domažličtí si na své hrdiny budou muset počkat zhruba do 16. hodiny, dosud program oslav v chodské metropoli začínal o několik hodin dříve.

„Máme přislíbenou účast dvou veteránů, a protože se chtějí zúčastnit i plzeňských oslav včetně jízdy konvoje vojenských vozů, oficiální oslavy proto posunujeme na 16. hodinu, nezačnou proto ve 13 hodin jako vždycky,“ zmínil domažlický místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

„Ve 13 hodin, což je čas, kdy do města vstoupili američtí vojáci, budou městem znít zvony. Chceme zachovat symboliku toho okamžiku,“ říká Novák.

Samotný slavnostní program začne před čtvrtou hodinou. V plánu jsou proslovy, pietní akt před radnicí a kulturní vystoupení. Večer bude připravena diashow Patricka Dewana v kině Čakan a večer pak koncert a promítání fotografií na věž.
V den státního svátku 8. května proběhnou pietní akty na dalších místech v Domažlicích a Havlovicích.

„V únoru proběhnou jednání s americkou posádkou v Německu, jestli by letos opět přijela delegace americké armády s vojenskou technikou. Muzeum Chodska plánuje vojenský camp v zahradě Chodského hradu,“ dodal místostarosta.

Na oslavy budou pozváni i zástupci partnerských měst Domažlic včetně Two Rivers z USA, které se stalo partnerským městem v loňském roce.