Změny času na jaře a na podzim způsobují mnohým lidem problémy. Čekají nás dlouhé večery, což se u citlivějších lidí může vyvolat deprese či celkovou únavu.

„Mě posun času rozčiluje už léta. Je to k ničemu a nic to nepřináší. Zrušila bych to okamžitě," myslí si Marie Drábková z Domažlic.
„Změna času mi žádné zdravotní potíže nepřináší. Nemám rád podzimní přesun času, protože je brzy tma a večery jsou nekonečné. Já vždycky říkám, že nastává doba temna," řekl Petr Málek z Domažlic.

Změna času se na Domažlicku nedotkne dopravy. Žádné osobní vlaky či rychlíky v hluboké noci Domažlickem neprojíždějí, a proto se nebudou měnit jejich příjezdové časy a odpadnou i případné problémy s čekáním na přípoje.

Na své si přijdou v hodinářských obchodech. S přeřízením stovek hodin mají plné ruce práce.
„Čeká nás přeřídit kolem 250 náramkových hodinek a asi 30 nástěnných hodin. Začínáme v pondělí ráno a máme co dělat, abychom to stihly do oběda," říkají Marie Fajtová a Ivana Červená z domažlického hodinářství s tím, že když tuto ne zrovna oblíbenou činnost dokončí mají ulámané nehty a na prstech mozoly.

„Dříve, když bývaly mechanické budíky a denně jsme jich musely natáhnout několik desítek, měly jsme prsty vytrénované. Když nastala změna času, ani nám to nepřišlo a mozoly se nám neudělaly. Teď už jsme asi zhýčkané, tak pravidelně dvakrát do roka trpíme," dodávají.

Elektronicky, bez zásahu člověka, jsou řízeny hodiny na domažlické bráně. Hodiny se samy srovnají s časem. Případné nepřesnosti či závady na těchto hodinách pak musí řešit servisní firma z Plzně.

Přesunutí ručiček na radničních hodinách o 60 minut dopředu je úkolem domovníka radnice.
„Zabere to zhruba čtvrthodinku. Stroj mechanicky přeřídím a pak chvíli kontroluji správný chod hodin," popsal.