„Jedná se až do čtvrtka o trasu mezi Blížejovem a Domažlicemi, konkrétně o spoj s odjezdem z Plzně v 7.53 a další s odjezdem v 11.32 hodin. V opačném směru pak výluka zasáhla ve směru z Domažlic spoj jedoucí v 10.27 a další odjíždějící ve 14.01 hodin,“ uvedl Deníku provozní ředitel RegioJet Jan Paroubek.

Pro cestující z Plzně do Domažlic to znamená, že žlutý vlak ukončí svoji jízdu v Blížejově a v úseku Blížejov – Domažlice budou cestující přepraveni autobusy.

„Autobus ve směru Blížejov – Domažlice čeká v Blížejově před nádražní budovou. Po přestupu cestujících odjíždí směr Domažlice a zastavuje pro výstup cestujících v autobusové zastávce Domažlice, Poděbradova a před domažlickou nádražní budovou. Aby nedošlo ke zpoždění vlaku z ostatních stanic, je autobus veden v celém úseku z Domažlic až do Plzně. Autobus zastavuje ve všech obcích, kde zastavuje příslušný vlak,“ dodává Paroubek s tím, že náhradní autobusy zastavují na běžných autobusových zastávkách, jen na plzeňské Jižní předměstí nezajíždějí.

„Všem cestujícím děkujeme za trpělivost a omlouváme se za potíže, které mohou vzniknout. Konání výluky je nezbytné z důvodu pravidelné údržby železniční tratě,“ dodává provozní ředitel s tím, že kromě uvedené změny došlo také k určitému doladění vlakového jízdního řádu.

Nový jízdní řád

Nový jízdní řád žlutých vlaků.