Velká nepříjemnost potkala pobočku firmy WW Flora, a. s. Plzeň, která sídlí v Masarykově ulici v Domažlicích.

16. prosince jí zmizelo z kanceláře firemní razítko.

Firma se zabývá prodejem květin, zahradnických potřeb a výrobou různých sezonních vazeb.

„Chtěli bychom upozornit naše zákazníky, aby byli bdělí a vyvarovali se případnému zneužití razítka naší firmy. V nejbližší době budeme mít razítko nové,“ uvedla účetní domažlické pobočky firmy Jana Kupilíková.

„Informovali jsme zákazníky, aby na staré razítko nereagovali, protože nové bude od původního zcela odlišné,“ řekl Miroslav Dresler, zástupce ředitele WW. Flora, a. s.

Kdo firemní razítko z kanceláře odcizil, je hádankou, neboť se ztratilo v době, kdy byla kancelář plná lidí.

„Ztratilo se, když jsme vypláceli výplaty a v místnosti bylo mnoho lidí. Zaměstnáváme lidi sezonně a mnozí jsou k nám posláni z úřadu práce. Proto je těžké zjistit, kdo ho mohl vzít,“ dodala Kupilíková.

Ve firmě v té době pracovalo asi 20 pracovníků z domažlického úřadu práce.

„O tom, že se ve firmě něco ztratilo, jsem nebyl informován. Vzhledem k tomu, že firma najímá lidi sezonně, je migrace pracovníků velmi vysoká. V inkriminované době pracovala ve firmě asi stovka sezonních pracovníků. Kromě našich dvaceti rekvalifikantek tam zaměstnávali pracovníky z Ukrajiny, Mongolska a jiných zemí, které si firma najala sama. Pracuje tam i spousta agenturních pracovníků. Domnívám se, že v tomto případě je určit viníka složité,“ uvedl Zdeněk Písařík, ředitel Úřadu Práce v Domažlicích.