Poškozený zámek dveří vodárny, odtrhané palubky, které kryly zazděné dveře, a díra ve zdi za nimi (na snímku). K tomu navíc vytrhané střešní podhledy. To byl obrázek, který se naskytl pracovníkovi, který na místo přijel kvůli poruše vodovodu.

„Měli jsme hlášenou poruchu na zařízení a naše pohotovost tak zjistila pokus o vloupání do vodárny nad Hyršovem,“ uvedl za správce vodovodu, firmu Praves, jednatel František Ruterle.

Právě od něj se o všem dozvěděla starostka Všerub. „Zavolala jsem policii a asistovala při ohledání místa,“ řekla Ludmila Rousová s tím, že nechápe, co kdo mohl ve vodárně, která se nachází zhruba 300 metrů nad obcí, hledat.

Stalo se Pravesu někdy v minulosti, že by některá jím spravovaná vodárna byla narušena? Vědí snad, proč kdosi dostal zálusk právě na tuto stavbu? „Zatím se nám to ještě nestalo. Vysvětluji si to tak, že si zloděj zřejmě myslel, že se jedná o kapličku a najde tam něco cenného. Vodárna je z roku 1991 a je vidět od silnice. Projektoval ji architekt Václav Vavřička, je zajímavě architektonicky řešena a hodně kapličku připomíná,“ odpověděl nám Ruterle.

Policie nyní šetří případ jako přestupek proti majetku. „K pokusu o vloupání muselo dojít v době od 30. července do 3. září. V případě, že se podaří najít pachatele, lze mu udělit pokutu do výše 15 tisíc korun,“ sdělila Deníku policejní mluvčí Vladislava Čejková s tím, že škoda byla vyčíslena na tři až čtyři tisíce korun.

„Škodu si teď netroufám odhadnout. Až vše opravíme, vyčíslíme náklady na opravu. Daleko horší by bylo, kdyby se zloděj dostal dovnitř a poškodil plastové nádrže – vznikla by podstatně vyšší škoda,“ myslí si Ruterle.