Panelové domy na holýšovském sídlišti Pod Makovým vrchem již nejsou nejnovější a pro příjemnější bydlení by uvítaly řadu modernějších změn.

Zatímco vedení města plánuje studii revitalizace sídliště, která by měla řešit veřejná prostranství – parkovací místa, rozmístění popelnic, nové chodníky, sadové úpravy, lavičkami a podobně, snaží se také o osvětu obyvatel domů.

„Panelové domy jsou již rozprodané a chceme, aby se nyní lidé začali zabývat myšlenkou oprav těchto domů,“ uvedl holýšovský starosta Antonín Pazour s tím, že město by si přálo, aby se panelovým domům prodloužila životnost.

„V kulturním domě jsme měli již dvě sezení, na která jsme pozvali předsedy společenství vlastníků. Byli bychom rádi, kdyby společenství vlastníků začala uvažovat o zateplování bytů, což je nyní již dosti akutní,“ tvrdí starosta.

Vysvětluje, že pokud se výměna oken, zateplení a související náležitosti nevyřeší, náklady na energii mohou narůstat takovým způsobem, že se bydlení v panelových domech stane ekonomicky neúnosné.

„Zatím jsem nezaznamenala, že by nás město nějak ´přemlouvalo´,“ vyjádřila se Iveta Suchá, která na sídlišti bydlí. „Nejsem ale proti. My osobně už část oken vyměněnou máme,“ dodala.