„Projednali jsme změnu dopravního značení ve Fügnerově a Tyršově ulici," potvrdil domažlický místostarosta Zdeněk Novák.

Jedná se o ulice nad domažlickou sportovní halou. Auta v nich zanechávají lidé, kteří si přišli zasportovat nebo navštívit některé utkání. „Najít místo blízko haly je problém. Vlastní parkoviště u ní chybí. Nejjednodušší je tak projet ulice okolo a někde místečko najít," popisuje Jan Rejsek.

„Smyslem chystané změny je legalizace současného parkování. Dnes se tam parkuje živelně. Novým opatřením budou jasně stanovena pravidla, například ta týkající se potřebných vzdáleností mezi vozidly a podobně," vysvětlil Novák.

V současné době se dokončuje dopravní studie, která je zaměřena na lokalitu Kavkaz. I tam je problém s parkováním, když projekty před výstavbou sídliště nepočítaly s tak velkým počtem aut po půlstoletí od jeho výstavby.

„I tam zřejmě v ulicích vzniknou jednosměrky," odhadl místostarosta. V minulých letech byla podobně dopravní situace vyřešena na sídlišti Palackého nebo v Kovařovicově ulici.