Dvě kdyňské slečny budou dnes večer při finálovém večeru ve Vimperku zastupovat Domažlicko při soutěži Dívka Šumavy 2009.

„Také tentokrát postoupilo do finále dvanáct dívek, které se na finále pečlivě připravovaly. Ve druhé polovině září ještě absolvovaly přenášku na téma péče o pleť, barevná typologie, věnovaly se podrobnému rozboru správného denního a večerního líčení dle typu a tvarů obličeje i správné volbě kosmetických produktů,“ říká manažerka DŠ ´09 Pavlína Brunclíková.

O vítězkách rozhodne porota složená ze starostů partnerských měst, hejtmanů Jihočeského a Plzeňského kraje, senátorky Jiřiny Rippelové, zástupců generálního a hlavních partnerů soutěže.

Barvy Domažlicka budou hájit 18letá Karolína Šperglová a 17letá Lenka Stančeková, obě ze Kdyně.

Zajímalo nás, jak se cítí bezprostředně před finále a zda si věří. Prvně jmenovaná nám včera nebrala telefon, u druhé jsme však byli úspěšní.

„Věřím? Ani nevím. Myslím si, že každá slečna je originál a šanci proto mají všechny,“ uvedla Stančeková.

A co považuje za svoji nejsilnější stránku? „Asi to, že jsem komunikativní a nemám ani strach z otázek,“ odpověděla Stančeková a dodala, že tréma na ni den před finále přece jen trochu doléhá.

Ve finále soutěže byla v roce 2006 i současná úspěšná modelka Lenka Dvořáková z Bělé nad Radbuzou.

„Samozřejmě, že soutěž Dívka Šumavy nadále sleduji. Myslím si, že letos mají dívky ze Kdyně obrovskou šanci dobře se umístit. Jedna z nich je mojí favoritkou,“ řekla Deníku Dvořáková.

Komu předá vládu loňská vítězka Andrea Švihovcová, rozhodne dnešní večer. Bude to jedna z dívek, které jsme představili v červnu při Dni s Deníkem v Domažlicích?