„Asfaltové chodníky ze sedmdesátých let jsou v katastrofálním stavu, vznikla zde svévolně vyšlapaná síť uliček. Součástí parku je také zastaralá autobusová zastávka, porosty pámelníku mají svůj zenit již také dávno za sebou,“ popsala místostarostka Alena Burianová.

Dominantu parku tvoří dvouřadá alej a vstupní prostor mezi ulicemi Husova třída a Třída 1. máje. Vstupní prostor je vytvořen jako reprezentativní otevřená plocha s cílem přitáhnout pozornost kolemjdoucích. Dominuje zde podsvícená dřevěná oblouková lavice. Jedna strana dvouřadé aleje je tvořena stávajícími staršími lipami podél Husovy třídy, druhá byla dosazena z ptačího jeřábu s bohatým podrostem trvalek. "Tato část nabízí odpočinek ve stínu stromů a je v kontrastu s otevřenou travnatou plochou s dostatkem slunečního svitu," líčí Alena Burianová.

Travnatá plocha se smíšenou skupinou stromů zakončená úzkým květinovým záhonem a přilehlá plocha uzavřená lipovou alejí tvoří prostor pro pořádání kulturních akcí s pódiem dočasně umístěným na menší travnaté ploše.

Dlážděná plocha je vybudována podél celé ulice Na Výhledech a má sloužit jako místo vánočních trhů. „To v plánu bylo, bohužel to letos kvůli covidu nevyšlo. V budoucnu zde ale také uvažujeme o pořádání farmářských trhů“ dodává Burianová.

„Revitalizační úpravy jsou již hotové, jen na jaře ještě dosadíme kus trávy, s tím je třeba počkat přes zimu. Také nové keře a stromy budou ještě potřebovat péči, pohnojit, zalévat a podobně,“ míní Burianová. Zachován zde zůstal vánoční strom, s jehož každoročním rozsvěcením město počítá. „K tomu stromu chceme ještě něco vymyslet, aby to bylo bohatší, možná přidáme betlém. Kolemjdoucí si strom často fotí, tak ať je to tady hezké,“ dodává místostarostka.