Od listopadu začně sloužit Pocinovickým nové řeznictví s občerstvením a také penzion se třemi apartmány, mini posilovnou a půjčovnou kol.
Vše zbudovala akciová společnost Pošumavské zemědělství Chodská Lhota z objektu bývalého obchodního střediska v Pocinovicích.

„Vše už mělo být hotovo asi před rokem a půl, ale protože naší prioritou je hlavně hospodářství, museli jsme opravy v Pocinovicích pozdržet kvůli stavbě čtyř stájí,“ řekl za společnost Antonín Černý.

Dnes jsou stavební práce na víceúčelovém středisku v Pocinovicích téměř dokončeny.


„Zbývá nám dodělat venkovní zábradlí a usadit čtyři malá okna. V současné době stojíme před kolaudací, která by měla proběhnout přibližně za měsíc a před výběrem personálu. Celkem zde vzniknou čtyři pracovní místa, z toho dva zaměstnance bychom potřebovali už od října. Podmínkou přijetí je i to, aby lidé, kteří se budou o pracovní místa ucházet, měli svoji práci rádi,“ dodal Černý

Díky záměru zemědělské společnosti se Pocinovičtí zbavili nevzhledného objektu, který léta hyzdil zdejší náves. „V nákupním středisku, které bylo otevřeno v roce 1973, se tenkrát dostalo koupit opravdu všechno, od potravin až po hřebíky. Prodejna fungovala dvacet let, ale kvůli přibývajícím supermarketům byla zrušena,“ vzpomíná Václav Svoboda z Pocinovic.


Po ukončení provozu prodejny měl objekt několik vlastníků. „Majitelé se střídali, jeden zde například provozoval velkosklad piva a sklad mouky, ale žádný z nich do objektu nic neinvestoval. Budova zůstala i několik let opuštěná a ani radní netušili, komu vlastně patřila. Nikdo se o ni nestaral, tak pomalu chátrala,“ dodal Svoboda s tím, že co nestačil zničit čas, o to se postarali vandalové.