„Je to již třetí změna vzhledu naší zastávky. I tentokrát se o ni postaral kdyňský výtvarník Daniel Eisner," předesílá Libor Valečka, který bydlí v sousedství. A Eisnerovi nápady nechybí, takže zastávka, jíž vévodí nápis Na Krásnici, opět poutá pozornost nejen místních.

Bral si výtvarník někde ´mustr´?

„Pro nápady nikam nechodím, prostě se mi to tak v makovici rodí," směje se Eisner, který zastávku přetvořil již potřetí. Uplynulé čtyři roky vyhlížela čekárna u zastávky jako prasečí chlívek, nechybělo namalované prasátko ani opadaná omítka. Pět let předtím ji Eisner ´vyšperkoval´ různými krajinami, od té místní s pahorky, dále přes poušť až po palouček s houbami.

„Snažím se vymyslet pokaždé něco jiného. Tentokrát mne napadl strašidelný hrad," vysvětluje Eisner.

Kromě čarodějnic, strašidel a čertů najdeme dva zvláštní znaky.

„První je logo čarodějnic ze Salemu a druhé klasický pentagram černé magie, které představují sférično a duchovno," vysvětluje. Trvalo mu tři dny než dotvořil objekt čekárny do současné podoby.

Jak je možné se dočíst na zadní straně kulatého označení zastávky ČSAD, její pomalování vzniklo za přispění právě Libora Valečky, Jany Kašové a obce Tlumačov, pod niž Filipova Hora spadá.

„Je to perfektní, zastávka se mi moc líbí, je opět velice zvláštní, největší radost z ní mají děti. Já oba ´kluky´ mám rád, oni mají rádi naši přírodu a to je asi základ všeho," myslí si tlumačovský starosta Jaroslav Konop.