Komplexní řešení by mělo spočívat ve výměně oken a venkovních dveří, v zateplení fasády i stropů a také ve výstavbě výtahu.

„Začalo to tím, že nám doktoři napsali žádost, že chtějí ve zdravotním středisku vyměnit okna. Řekli jsme si tedy, že bude lepší udělat spíše kompletní zateplení. Ušetří se tím samozřejmě spousta energie," vysvětlil starosta města Jan Mendřec.

„Navíc je zapotřebí vybudovat výtah do prvního patra. V současné době tam žádný výtah není a lidé se musejí šourat do schodů, s čímž mívají starší a nemocní lidé přirozeně problém," doplnil.

Komplexní rekonstrukce Městského zdravotního střediska Holýšov by mohla vyjít nejméně na pět milionů korun, Holýšovští by chtěli, aby byla dokončena ještě letos před začátkem zimního období.

Nyní se musí vypracovat energetický audit a projektová dokumentace, vedení města bude navíc usilovat o získání vhodné finanční dotace.

„Doktoři se samozřejmě po dobu rekonstrukce budou muset přesunout někam, kde budou moci fungovat," poznamenal starosta.

„Zatím uvažujeme o tom, že jejich ordinace přemístíme do salónků našeho kulturního domu," dodal.

Stejně řešili situaci před pár lety v nedalekém Staňkově. Když probíhala rozsáhlá rekonstrukce tamního zdravotního střediska, lékařky ordinovaly v náhradních prostorách v Lidovém domě a základní umělecké škole.

Do úpravy zdravotního střediska se pustilo už minulé vedení holýšovské radnice – obnovy se dočkalo oddělení rehabilitace. Vnitřní prostory byly zmodernizovány, nově rozčleněny, přibyly nové vany pro vodoléčbu.