Akci Integrace na hřišti aneb den plný sportu již po osmé pořádala Základní škola speciální Diakonie ČCE Merklín, která je zaměřena na vzdělávání a výchovu dětí s mentálním postižením, více vadami a autismem.

Sportovního dne se zúčastnilo více než 300 dětí s handicapem i bez něj. Na soutěž přijeli žáci ze základních škol z Merklína, Holýšova, Přeštic, Staňkova a ze Skočic, přičemž žáci ze speciální školy se vždy po jednom připojili do družstev ostatních škol.

Po zahájení plnila družstva nejrůznější soutěžní úkoly – hod do dálky, běh přes překážky, slalom s florbalkou, hod na cíl. Staňkovští deváťáci jim zapisovali čas a počet bodů. V mladší i starší kategorii zvítězili žáci merklínské školy.

Jako tradičně bylo připraveno pro děti nějaké překvapení – lovení papírových pavouků a malování na obličej. Od 13.30 proběhla ukázka výcviku psů Celní správy a následovalo tanečně hudební vystoupení.

„Pak jsme opět na kolech vyrazili domů," popsal žák deváté třídy staňkovské školy Jakub Schenk. „Nám se dětský den líbil a doufáme, že jsme potěšili i své menší kamarády," dodal na závěr.