Městské kulturní a informační středisko Holýšov a Delija Models Klatovy zde uspořádaly Valentýnskou módní přehlídku, která byla doplněna řadou hostů.

Program zahájila písní žákyně Základní umělecké školy Holýšov Daniela Šambergerová. Následovaly přehlídky nových kolekcí plesových, společenských i vycházkových šatů rozmanitých střihů a barev, ale také pletené i dětské módy a spodního prádla.

„Připravit takovou přehlídku trvá přibližně měsíc. Je nutné vybrat dobrou hudbu a připravit choreografii. Následuje spousta zkoušek. Na žádné přehlídce samozřejmě nemůže chybět správný moderátor, který je motorem celého pořadu. Aby se akce opravdu povedla, záleží na práci celého týmu,“ uvedla Jaroslava Kopecká, vedoucí agentury Delija Models Klatovy.

Zatímco se na přehlídkovém mole procházely oslnivých róbách a oblecích modelky a manekýni, v zákulisí vládl skutečný chaos.

„Přehlídky mají vždy rychlý spád, musíme se stačit rychle převléci do dalšího modelu. Jsou opravdu pěkné. Nejkrásnější je podle mne svatební kolekce, klidně bych se v těchto šatech vdávala,“ směje se jedna z modelek Michaela Holubová.

Přehlídkové molo nepatřilo během večera jen zkušeným, ale také začínajícím modelkám a manekýnům, kteří předváděli dětskou módu.

„Od rána mi bylo špatně a měl jsem hroznou trému. Nejvíc jsem se bál, abych to děvčatům nezkazil. Byla to moje první přehlídka,“ popsal své pocity teprve dvanáctiletý manekýn Pavel Ženatý z Klatov, který pronikl do světa modelingu díky své mladší sestře, která je v této branži poněkud zkušenější.

Pauzu mezi jednotlivými přehlídkami vyplnila spisovatelka Marie Formáčková, jež je autorkou mnoha knih o známých osobnostech, například o herečce Heleně Růžičkové a operní zpěvák Milan Sulej, známý z pořadu X – factor.

„Je to moc hezký večer. Nejvíce nás zaujala kolekce spodního prádla. Z večerních šatů bychom si určitě vybraly. Naprosto úchvatné bylo vyprávění paní Formáčkové,“ shodly se Marie Žáčková z Chrastavic a Eva Schwarzová z Kolovče

Překvapením večera byla vlasová šou ve valentýnském styluplná srdíček v podání kadeřnice Soni Jarešové.

„Modelky už byly učesané, protože za tak krátkou dobu bychom to opravdu nestihly. Rozhodly jsme se, že nebudeme předvádět pouze účesy, ale protože je valentýnský večer, ozdobíme je srdíčky všech velikostí,“popsala své vystoupení Jarešová, která se kadeřnictví věnuje teprve čtyři roky, ale jejími účesy se například honosí tváře na reklamních bilboardech.

Tříhodinovou Valentýnskou módní přehlídku ukončila kolekce svatebních šatů nejen pro nevěsty a ženichy, ale také pro družičky.

„Naše agentura pořádá 8. března módní šou v Bělé nad Radbuzou, kde bude hlavním hostem Anife Vyskočilová, a 14. března charitativní akci v Klatovech s názvem Večer pro Afriku. Zde budou mezi hosty například zpěvačka Šárka Vaňková, zástupce velvyslanectví Jihoafrické republiky a první vicemiss Eva Čerešňáková,“ dodala vedoucí agentury Delija Models Klatovy.