„Situace je špatná, hospoda do osmi není hospoda,“ uvádí majitelka domažlické restaurace U Kocoura Vendula Oberajtrová. Očekávají zde nízké tržby, navíc v prosinci obvykle bývají večírky, slaví se Silvestr. Tyhle akce ale odpadnou. „Obědy a večeře téměř žádné nejsou, nevím, zda jsme udělali dobře, že jsme hospodu otevřeli, teď je to spíše prodělečné,“ míní Oberajtrová. „Na večeři by lidé museli v pět, aby se stihli v klidu najíst a napít, takže spíše nechodí. Je před Vánoci, spíš teď šetří,“ dodává majitelka stravovacího zařízení.

Podobně situaci vidí i majitel hospody Peeters Pub v Domažlicích Petr Pechač. „Zavřít v osm hodin večer je nesmysl, pro restaurace a hospody je toto likvidační, v deset hodin zavřít se ještě dalo, ale zavření hospod v osm večer znamená už někdy od půl osmé lidi vyhánět, to je samozřejmě špatný,“ líčí Pechač s tím, že většina restaurací se pouze z obědů neuživí.

Nehoda u České Kubice.
S BMW přerazil sloup a "zaparkoval" do lesa, řidiče teď hledá policie

Restaurace otevřely pro rozvolnění epidemických opatření minulý čtvrtek, maximálně však mohou zaplnil polovinu kapacity. "Čekali jsme větší zájem, že budou lidé natěšení, ale zatím jich moc nechodí. Žádný zázrak to není,“ uvádí majitelka restaurace U Kulináře v Domažlicích Lenka Beková. Co si počne se zkrácení otvírací doby, zatím netuší. „Je to tak udělat obědy a jít domů,“ míní. Provoz přitom už nyní podle ní funguje nadále v takové míře, aby se uživil a zaplatili alespoň základní nutné výdaje spojené s podnikáním.

„Abychom podpořili prodej, nabízíme různé balíčky, které jsou výhodnější a lidé si je mohou odvézt domů,“ dodává majitelka restaurace s tím, že v době uzavřeného provozu ještě rozváželi obědy.