Plzeňský kraj tak chce motivovat žáky vycházející ze základních škol, kteří nastupují do technických oborů vzdělávání.

Do projektu je zapojeno 17 středních škol v Plzeňském kraji, které vzdělávají žáky v tříletých technických oborech. Na Domažlicku se jedná o Střední odborné učiliště Domažlice, Střední odbornou školu a Střední odborné učiliště Horšovský Týn a Základní školu a Odbornou školu Horšovský Týn. Podpora je zaměřena na obory strojní, elektrotechnické a stavební.

Předávání motivačních kufříků se letos již podruhé uskutečnilo ve školním penzionu V Oboře v Horšově. Kufříky zde převzali žáci SOŠ a SOU H. Týn z prvního ročníku oborů Mechanik opravář motorových vozidel a Zedník.

Předávání se za krajský úřad zúčastnila vedoucí odboru školství, mládeže a sportu Jaroslava Havlíčková, člen Rady Plzeňského kraje pro oblast kultury, památkové péče a neziskových organizací Jaroslav Šobr a vedoucí oddělení organizace školství Ladislav Vítek.

Další slavnostní předávání kufříků s ručním nářadím se odehraje příští týden, opět v Horšovském Týně. V úterý je zástupci Plzeňského kraje věnují učňům technických oborů (tesařské, zednické a malířské práce) Základní školy a Odborné školy Horšovský Týn. Předávání se bude konat v obřadní síni městského úřadu.