Ve Kdyni úklid pořádá MKS Modrá hvězda. „Vypadá to, že hlavním tématem letošního ročníku nebudou ve Kdyni jen pneumatiky, ale také nepořádek v okolí Hájovny,“ informovala za kulturní středisko Modrá hvězda Veronika Černá.

Již po čtvrté se do celorepublikové akce zapojí také Poběžovice. Cílem bude uklidit okolí města, zničit nově vzniklé skládky a také zkontrolovat uklizená místa z roku 2018.

Ve Kdyni uklízeli i loni na podzim.Zdroj: MKS Modrá hvězda Kdyně

Uklízet se bude také v Domažlicích. O úklid cyklostezky Domažlice – Havlovice, cesty na Vavřineček a okolí školy se postará úklidová akce organizovaná základní školou. Firemní úklid s názvem Ukliďme Zubřinu, ukliďme Vavřinec zase pořádá Shakti centrum Jóga Domažlice.

Uklízet se bude i v lesích, SDH Stanětice pořádá úklid po řádění kůrovce v lesích přilehlých naší vsi, uklidí se i okolí pokácených mýtin. Dobrovolní hasiči pořádají úklid i v Chotiměři. Skauti zase uklidí kolem dětských hřišť, v parcích a po vedlejších cestách v Holýšově.

Seznam a podrobné informace o všech úklidových akcích naleznete na www.uklidmecesko.cz, kde se zároveň můžete i přihlásit.

V loňském roce bylo při jarní akci podle Českého svazu pro ochranu přírody evidováno na 2400 úklidů, které se dále rozdělovaly na školní, obecní či organizované jednotlivcem.

Některé úklidové akce v našem okrese:

Akce: Ukliďme Zubřinu, ukliďme Vavřinec

Popis: Firemní úklid, který organizuje Shakti centrum Jóga Domažlice.

Začátek - kdy a kde: 06. 04. 2019 od 09:00, prostor před Shakti centrum Jóga Domažlice, Hruškova 506

Akce: Ukliďme naše město

Popis: Dobrovolná úklidová akce školy. Uklidíme město Domažlice a jeho okolí. Úklid proběhne : cyklostezka Domažlice - Havlovice, cesta na Vavřineček, okolí školy.

Začátek - kdy a kde: 25. 04. 2019 od 14:00, sraz Základní škola a mateřská škola Domažlice Msgre B. Staška 232

Akce: Ukliďme svět v našem okolí

Popis: Společný úklid žáků a učitelů ZŠ Mrákov. Třídní kolektivy budou mít rozdělené úseky v okolí ZŠ a obcí Mrákov a Starý Klíčov. Úklidovou akci provádíme v rámci mezinárodního Dne Země 22. 4. Zapojí se celá škola.

Začátek - kdy a kde: 23 .04. 2019 od 09:00, ZŠ Mrákov

Akce: Ukliďme Kdyňsko

Popis: Jedná se o úklid organizovaný organizací MKS Modrá hvězda Kdyně.

Začátek - kdy a kde: 06. 04. 2019 od 09:00, Kdyně

Akce: Ukliďme Poběžovice a okolí

Popis: Naším cílem je uklidit okolí města Poběžovice a zničit nově vzniklé skládky a zkontrolovat uklizená místa z roku 2018.

Začátek - kdy a kde: 06. 04. 2019 od 10:00, na nádvoří před MKIS Poběžovice

Akce: Ukliďme Horu Svatého Václava a okolí

Popis: Parta dobrovolníků z obce a okolních vesniček uklidí pěší trasy a lesy v okolí. Jedná se o úklid organizovaný obcí.

Začátek - kdy a kde: 06. 04. 2019 od 09:30, sraz před Penzionem Pohoda