Jaroslav Šlehober, 12 let, StrážZdroj: Deník/Monika Šavlová
Jaroslav Šlehober, 12 let, Stráž
Nejčastěji použím OMG (Oh my god) – prostě když mi něco překvapí nebo zaskočí nebo pohorší, tak řeknu jednoduše omg a všichni víme, o co jde. Jsem pohodlný na to, abych říkal tradiční „pane bože, to je něco“ nebo třeba „jééé, to se nepovedlo“. Tohle je rychlé a jasné.
Michaela Málková, 14, JavorZdroj: Deník/Daniela Loudová
Michaela Málková, 14, Javor
Používáme společně s kamarády hodně zkratek. Nejčastější je asi omg, což znamená oh my god - o můj bože. Ale máme i spoustu dalších zkratek, které běžně používáme jako například Idc (i dont care-nezajímá mě to), Ik (i know-já vím), Idk (i dont know-já nevím), Gl (good luck-hodně štěstí), Ge (good evening-dobrý podvečer), Ga (good afternoon-dobré odpoledne) a mnoho dalších.
Sofie Eberlová, 13 let, KladrubyZdroj: Deník/Monika Šavlová
Sofie Eberlová, 13 let, Kladruby
Používám hodně zkratek, nejběžnější jsou ty klasický NN - nene, JJ - jojo a pak když něco nevím, tak prostě IDK, což je z angličtiny I don´t know. Zkratky jsou prostě rychlejší a jednodušší, používáme je ve třídě všichni.
Alžběta Křivohlavá, 18 let, JežovyZdroj: Deník/Daniela Loudová
Alžběta Křivohlavá, 18 let, Ježovy
Asi je to zkratka tvl, když jsem naštvaná a nechci být vulgární. Potom by to byla asi zkratka nvm, když potřebuji rychle odpovědět. Další používám asi jako všichni ok, btw, jj a podobně.
Kateřina Šlehoberová, 12 let, StrážZdroj: Deník/Monika Šavlová
Kateřina Šlehoberová, 12 let, Stráž
Kdykoliv mi něco naštve, tak běžně používám WTF (What The Fuck). Přeci nebudu sáhodlouze říkat „No co to má znamenat“. Ve škole to používáme všichni, zejména, když nám učitel oznámí, že budeme psát písemku.
Matyáš Málek, 11 let, JavorZdroj: Deník/Daniela Loudová
Matyáš Málek, 11 let, Javor
Já nejčastěji ze zkratek používám běžné ok. Ale když hraju nebo se domlouvám s kamarádky ohledně her, tak ještě GG - good game nebo wotko (World of tanks). Je to jednodušší psát ve zkratkách než se vypisovat pořád s celým názvem.