Záměr radnice získat bezúplatně část policejního areálu a využít ho ke stavbě propojky Kozinovy a Petrovické ulice se nelíbí některým obyvatelům sídliště Kosmonautů a 17. listopadu. Změny se obávají.

„Už se o tom mluvilo hned po revoluci, ale pak dostala kasárna policie a utichlo to,“ řekl nám domažlický senior.

„Policie by nám předala část areálu vpravo od silnice až ke stadionu gymnázia. Získali bychom také objekt ošetřovny, kde by mohla být mateřská škola se zahradou na jih. Je tam navíc pěkná lokalita k zástavbě, která by navazovala na sídliště Kosmonautů i na domy v Petrovické ulici,“ tlumočil nám záměr vedení města starosta Miroslav Mach.

Podle jeho slov by silnice procházející areálem byla za minimální prostředky napojena na Petrovickou ulici, čímž by se získal z této části Domažlic přístup k zimnímu stadionu a dále k nové zástavbě plánované Na Bábě.

Lidé oslovení Deníkem, kteří žijí v sídlištích, které silnice dělí, příliš nadšení nejsou.

„Dolní křižovatku by bylo nutné zvětšit, silnici rozšířit až k domům. Nepraktické bude v zimě i to, že silnice vede do prudkého kopce. Dnes je odbočení na málo frekventovanou silnici snadné, ale pokud tam budou jezdit náklaďáky, budou lidem skákat hrnečky po stole,“ namítá obyvatel sídliště Kosmonautů.

„Mně osobně to nevadí. Naopak. Nebudu muset jezdit až ke kruháči u staré nemocnice,“ oponoval mu muž žijící na sídlišti Palackého.

Jak město k záměru přistoupí a jaký vliv bude mít na život obyvatel , to ukáže až čas.

Směr silnice přes areál ukazuje následující mapa.

Mapa Domažlic. Směr silnice vedoucí přes areál vyznačen červenou šipkou.