Prvním letošním návštěvníkem na zámku v Horšovském Týně se můžete stát zítra. Sezonu tu zahájí v devět hodin.

„Pro první dva návštěvníky máme už tradičně připraven dárek,“ uvedl kastelán Jan Rosendorfský s tím, že problém se vyskytl se zprovozněním prohlídkového okruhu Kuchyně. „Ten bude otevřen až od května.“

Během dubna bude Státní hrad a zámek Horšovský Týn otevřen jen o víkendech a svátcích. Navštívit jej tak můžete i o Velikonocích, kdy správa zámku otevře také kostel Všech svatých v nedalekém Horšově. „Zde se v pondělí 13. dubna uskuteční Velikonoční mše svatá,“ dodal Rosendorfský.

Od začátku měsíce nastaly změny v Muzeu Chodska v Domažlicích. „Otevírací doba je prodloužena, cena vstupenek zůstává stejná jako vloni, tedy 40 korun, snížené vstupné 20 korun a rodinné 90 korun,“ uvedla Vlasta Štenglová z Muzea Chodska s tím, že děti do šesti let mají vstup zdarma. Změny chystá Galerie bratří Špillarů. „Tím, že je Muzeum Jindřicha Jindřicha zavřené, rozhodlo se, že od května bude otevřena galerie i v sobotu a v neděli,“ poznamenala Štenglová.

Muzeum Jindřicha Šimona Baara v Klenčí zahajuje hlavní sezonu až v květnu, ale prohlídky je tu možné telefonicky objednat i jindy. Kdyňské Muzeum Příhraničí je otevřeno celoročně, od května otevírací dobu prodlouží a rozšíří i na víkendy.