„Zvládat všechny ty funkce dohromady prostě nebylo časově možné," přiznal Šobr, který je zároveň i neuvolněným místostarostou Staňkova. Uvedl, že se stále snaží být v kontaktu s kolegy i žáky a do školy by se určitě rád někdy vrátil.

Řízením školy je nyní pověřena jeho dosavadní zástupkyně Jitka Suchá.

„Myslím si, že je to řešení, které je pro školu v daném okamžiku nejlepší, protože znamená určitou kontinuitu v řízení školy," poznamenal Šobr.

Ředitelka Suchá zatím vede školu sama, svého zástupce si zvolí až pro nový školní rok.

„Snažím se vše zvládnout, povinností mám víc než dost. Ale jelikož jsem panu Šobrovi dělala zástupkyni, v podstatě jen pokračuji v práci, kterou již znám," dodala Suchá, která na staňkovské škole zároveň vyučuje český jazyk a působí jako metodička prevence.

„V současné době mě zaměstnává například i příprava velké akce, kterou bude výročí 100 let budovy staňkovské školy," poznamenala Suchá. Škola výročí oslaví 21. června, kdy budou pro návštěvníky připraveny prohlídky školy, dobových fotografií, nebude chybět hudba, vystoupení žáků ani setkání současných i bývalých zaměstnanců školy.

Do budoucna by pak nová ředitelka ráda zvelebila i velkou, ale nevyužitou školní zahradu.

„Mohly by tam být lavičky, nejrůznější herní i naučné prvky, možná i altánek a malé hřiště. Zahradu by tak využívaly děti z družiny, které nyní nemají podobné místo, kde by mohly trávit čas, ale nejen ony," popsala svou vizi Suchá.

Náhradu za dosavadního ředitele Jana Pluháčka hledá v současné době i staňkovská základní umělecká škola.