Záměr předělat bývalou hlohovskou školu na byty se dal do pohybu.

Zastupitelé obce na svém posledním zasedání po posouzení tří návrhů na zpracování projektové dokumentace vybrali domažlickou projektovou kancelář Jana Plouba. Ten by měl projekt pro nové bydlení v Hlohové zpracovat za padesát čtyři tisíc korun.

„Do konce ledna příštího roku musíme mít stavební povolení, abychom mohli požádat o dotaci na rekonstrukci,“ vysvětlil starosta Hlohové Jiří Čapek. Podle něj by v opuštěné škole mohlo vzniknout pět nebo šest bytů.

Základní škola v Hlohové je stará úctyhodných sto a třináct let. Dlouho byla opuštěná, po roce 1989 byla znovu otevřena a dočkala se dokonce i rekonstrukce. Během posledních čtyř let se však objevil problém s nedostatkem žáků.

Ředitelka školy Jitka Jagošová i starosta obce Jiří Čapek každý rok doufali v příchod nových prvňáčků, letos se však neukázal ani jediný a proto byla škola definitivně uzavřena pro nedostatek žáků. Na konci školního roku před necelými dvěma měsíci dostali tamní žáci poslední vysvědčení – bylo jich pouhých šest.

Žáci z z Hlohové, Přívozce, Těšovic a Domažlic, kteří školu navštěvovali a učili se společně, se nyní rozejdou do škol ve Staňkově, Horšovském Týně, Milavčích a v Domažlicích. V bývalé hlohovské škole by se nové byty mohly začít budovat v ideálním případě už v průběhu příštího roku.