„Čekala jsem, že bude obchod narvaný, ale potřebovala jsem dokoupit čerstvé potraviny a ještě jeden dárek pro vnoučka, a tak jsem na nákup musela. Na to, kolik tu bylo lidí, jsem ale naštěstí nečekala moc dlouho u pokladny," popsala v sobotu po poledni svoji zkušenost z nakupování v domažlickém Kauflandu Jana Rychlebská.

Zákazníci mířili i do menších obchodů. „Poslední dny máme opravdový blázinec. Prodává se vše napříč sortimentem. Samozřejmě vánoční papíry, stužky, sáčky, přáníčka. Hodně lidé nakupují celofánové sáčky. Prodáváme desítky kalendářů a diářů, zákazníci ale nakupují opravdu všechno," shrnula Dagmar Cvachoučková z papírnictví Poprokan v domažlických Alejích.

„Zákazníci kupují alkohol, cigarety a začíná se prodávat i pyrotechnika," vypozoroval vietnamský obchodník Pavel v jednom z obchodů v centru Domažlic.

„Byla jsem v práci každý den od úterka minimálně deset hodin. V sobotu jsem šla jen na dopoledne a v neděli a pondělí mám opět dlouhou službu," popsala svůj pracovní zápřah prodavačka z jedné prodejny nadnárodního řetězce, která nechtěla zveřejnit své jméno. Za prosinec bude mít podle svých slov téměř 50 hodin přesčasů.