Jak se daří vedení městyse, v jejímž čele je po říjnových komunálních volbách nový starosta, zvládat problematiku zimní údržby? Bude nový starosta prohrnovat sníh podobně, jako to dělal jeho předchůdce, nebo má městys zimní údržbu zařízenou jiným způsobem?

„V současné době musím stíhat spoustu jiných věcí, ale pokusím se zapojit, jak jen to bude možné. Na multikáru, s jejíž pomocí odstraňování sněhu probíhá, je potřebný řidičský průkaz skupiny B, takže s ní jezdit mohu," odpověděl Deníku starosta Jan Bozděch.

Jak se podařilo zvládat úterní sněhovou nadílku?

„Velkou podporu mám v panu Kohoutovi, který jezdí s multikárou a prohrnuje, se včerejší situací si musel poradit sám, protože jsem byl v Praze na setkání starostů malých obcí. Úklid sněhu z hlavního tahu, komunikace II/189, proto zajišťovala zaměstnankyně úřadu paní Svitáková. Komunikovala se Správou a údržbou silnic," říká starosta.

Nový starosta Klenčí Jan Bozděch hodlá situaci s úklidem sněhu vyřešit, možná i s pomocí ÚP Domažlice.

V úterý večer bylo Klenčí sněhem zasypané, sníh ležel také na chodnících.

„Včera uklízel sníh pan Kohout, je to samozřejmě obtížná situace, neboť nemůže zvládat sám a uklízet sníh celých 24 hodin. Osobně uvažuji o částečném zaměstnání dalšího člověka, abychom zimní údržbu v Klenčí dokázali časově zvládnout. Dnes mám například schůzku na Úřadu práce v Domažlicích, zvážíme, zda by bylo možné využít pro tento účel některého z nezaměstnaných," prozrazuje Bozděch s tím, že rád by tuto problematiku vyřešil do konce tohoto, případně příštího týdne.

„Byl bych rád, pokud bychom měli tuto otázku co nejdříve vyřešenou. Panu Kohoutovi se pokusím pomoci, jak jen to bude možné. Jsem přesvědčen, že zajištění úklidu sněhu je možná důležitější než celý úřad, protože se jedná o bezpečnost a zdraví občanů," zakončil Bozděch.