„Na čtvrtek 3. března bychom veřejnost rádi pozvali na přednášku Biozahrada aneb proč a jak pěstovat nejen zeleninu bez chemie. Mnozí si řeknou, že vypěstovat krásnou zeleninu, ovoce či květiny bez postřiků proti plísním, rzím, mandelinkám, mšicím a bez koktejlu umělých hnojiv přece nejde. Říká to i většina zkušených zahradníků. Inženýr Radomil Hradil, který bude od 17 hodin přednášet v jídelně domažlického gymnázia, se bez chemie obejde a ochotně vysvětlí, jak na to,“ říká za pořadatele z Českého svazu ochránců přírody v Libosvárech Blanka Valášková.

Nejen ona je přesvědčená, že chemické postřiky a umělá hnojiva nejsou řešením problémů, ale mnohdy naopak jejich příčinou.

„Narušují rovnováhu přirozených procesů, kterou se biozahradník snaží naopak podpořit. O tom všem pohovoří přednášející, který je autorem knihy Česká biozahrada i publikace Biozahrada,“ dodává Valášková s tím, že na přednášce se nemusí platit vstup.

Radomil Hradil vystudoval integrovanou ochranu rostlin, pracoval v ekologických a biodynamických zahradnických podnicích v ČR, Německu, Švýcarsku a Norsku, spolupracuje se Svazem ekologických zemědělců – PRO-BIO a s Bioinstitutem Olomouc na projektech ekologického zemědělství a biozahrad, podílí se také na propagaci přírodních zahrad.