„S chlapy ze spolku jsme se domluvili, že dotace vrátíme zpátky do honitby tím, že přivezeme zajíce,“ sdělil předseda Mysliveckého spolku Chrastavice Václav Pluhař

Divocí zajíci přicestovali z Lechovic u Znojma. „Byli odchyceni na Moravě, přivezli jsme je, aby oživili krev chovu,“ řekl Pluhař.

Zajíce myslivci vypustili na louce v Chrastavicích pod cihelnou.

Každý ze zajíců je označený bílou plastovou značkou s pořadovým číslem. „Je to jedna z podmínek. Buď musí být číslo ve slechu vytetované nebo je zajíc vybaven tou plastovou značkou,“ vysvětlil předseda myslivců.

Autista Martin ze Stříbra se svými blízkými.
V sedmi letech nemluví, má pleny a jí rukama. Rodiče věří v genovou terapii

Ušáci se budou pohybovat v polích a remízech blízko domažlického hřbitova, kde se vyskytuje drobná zvěř. Přáním mysliveckého spolku je, aby byli lidé venčící psy v této lokalitě po zbytek zimy ohleduplní a mysleli na vypuštěné zajíce.

Akci přihlížely téměř dvě desítky lidí. Při vypouštění na svobodu se jednomu zajíci nechtělo z přepravky. „Ten tam má mrkev a nechce ven,“ zaznělo z davu. Ušák se však nakonec nerozmýšlel dlouho a namířil si to bleskurychle do remízku.

Vedle zajíců se chrastavičtí myslivci starají i o populaci bažantů. „Už asi tři roky po sobě vypouštíme do volné přírody deset až patnáct kusů bažantů ročně,“ uvedl ještě Pluhař.