„Hned druhý den, 29. října, jsme sháněli stavební firmu, která by nám pomohla budovu podepřít. Statik řekl, že je nutné ji zbourat a postavit novou. Nechali jsme si zpracovat rozpočet na rekonstrukci. Čekáme, jak se vyjádří pojišťovna, jestli to budeme bourat nebo částečně opravovat,“ sdělil předseda Českého zahrádkářského svazu Domažlice, Josef Fidrant.

Snahou zahrádkářů je, v co nejkratší době zahájit rekonstrukci budovy, nakoupit nové vybavení a zahájit provoz. Vše se ale odvíjí od získání finančních prostředků. Způsobená škoda na zařízení prodejny a zboží činí více než 120 000 Kč. Škoda na budově je podstatně vyšší.

Výstava Tradice v obrazech je k vidění v domažlickém pivovaru do konce roku.
Chodští muzikanti roztančili v pivovaru návštěvníky výstavy Tradice v obrazech

Zahrádkáři z těchto důvodů zřídili transparentní účet. Číslo účtu je 6152408379/0800. Tam mohou lidé zaslat jakoukoliv finanční částku a pomoci tak Zahrádkářům uskutečnit jejich záměr otevřít prodejnu co nejdříve. Za každý finanční příspěvek Zahrádkáři velice děkují.

Členové Zahrádkáře postavili původní prodejnu v Domažlicích v roce 1971. Prodávali zde přebytky ze svých zahrádek, ovoce a zeleninu. Do prodejny nechodili nakupovat čerstvou zeleninu a ovoce pouze zahrádkáři, ale i lidé z širokého okolí Domažlic. Zahrádkář dodával ovoce do základních a mateřských škol v Domažlicích.

Český zahrádkářský svaz má nyní v Domažlicích asi sto členů.