Víkend patřil v Holýšově klidné vánoční výstavě a zárověň prodeji vánočního aranžmá. Pořadateli prodejní vánoční výstavy byly Základní organizace Českého zahrádkářského svazu v Holýšově a MKIS Holýšov.

Návštěvníci výstavy mohli nejen zhlédnout, ale také si koupit hotové vánoční aranže od advetních věnců až po venkovní výzdobu, svíčky, květinové hrníčky, různé dárky a spoustu dalších výrobků, které s vánocemi souvisí.

„O výrobu adventních věnců a vánočních aranží se většinou postarali členové spolku. V sobotu je pravidelně návštěvnost nižší. Hlavní nápor čekáme zítra, protože zde budou k vidění ukázky výroby figurek z kukuřičného šustí pro vánoční betlém a výroba vánočních ozdob,“ uvedla předsedkyně Českého zahrádkářského svazu v Holýšově Marta Konopíková.

Raritou výstavy byla tříletá paprika Minibela. „Papriky se považují za jednoletky, v žádném případě nevydrží přes rok venku. Když se ale dají do květináče a přes zimu se přechovávají na chladnějším místě, vydrží i několik let,“ řekl Deníku místní zahrádkář Jan Fišer.