Starý kuželník je dnes v de᠆zolátním stavu, a tudíž nevyužívaný. Jeho oprava a následný provoz by byl pro obec obrovskou finanční zátěží s neekonomickým výsledkem.

„Uvažujeme o tom, že bychom kuželník mohli instalovat do balkonové části našeho kulturního domu. Zatím však nejde mluvit o plánech. Vše je v začátcích. Zatím jsme nechali udělat jednoduchý projekt, který ukáže, zda je to vůbec realizovatelné. Až budeme tohle vědět, pak teprve můžeme začít jednat o projektu a podle financí ho realizovat,“ řekl starosta Zahořan Miroslav Jandečka.

Umístit dráhy na balkon kulturního domu by si vyžádalo určité stavební úpravy objektu. Z druhé strany by Zahořanští ušetřili.
„V kulturním domě je topení, sociálky a veškeré potřebné zázemí. Pokud by se kuželky hrály tady, bylo by to mnohem ekonomičtější.  “ pokračuje Jandečka.
Další podstatnou výhodou je umístění objektu ve středu obce.

„Kuželník stojí za obcí, v současné době je sice odstavený, ale návštěvnost kvůli jeho poloze nebyla ani dříve tak velká, aby se vyplatilo v něm celoročně topit, což je nezbytně nutné,“ vysvětlil Jandečka.

Rozpočet opravy kuželníku, který byl vypracován už před mnoha lety, přesahoval už tehdy tři miliony korun.
„Vše by se muselo znovu vyprojektovat a posoudit, takže  tyto náklady už dnes nemusí být pravdivé,“ dodal Jandečka.

Místním kuželkářům se nápad umístit dráhy na balkon v sále kulturního domu zamlouvá.  „Mohu k tomu říci, jedině samá plus. Už se o tom mluvilo dříve. Věřím, že nyní se to pohne kupředu. Bylo by to super jak z hlediska vytápění, tak dostupnosti. Kuželník stojící za vsí byl problémem i pro rodiče, kteří se báli pouštět děti samotné. Já osobně bych domácí kuželník uvítal,“ řekl kuželkář  Miroslav Šrajner ze Zahořan.