Budova Obecního úřadu v Zahořanech byla postavena v sedmdesátých letech minulého století a letos zcela poprvé prochází rekonstrukcí.


„Oprava byla zahájena minulý týden ve čtvrtek a dokončena bude v polovině srpna. Byla už opravdu nutná. Bylo třeba vyměnit okna, na kterých se již podepsal zub času a podobně na tom byly i venkovní a částečně vnitřní dveře. Po rekonstrukci volá i sociální zařízení,“ popisuje stav budovy zahořanský starosta Miroslav Jandečka.


Na opravy, které si vyžádajíšest set tisíc korun, se Zahořanským podařilo od krajského úřadu získat finanční pomoc ve výši dvou set šedesáti tisíc korun. Zbylé finance uhradí Zahořanští z vlastního rozpočtu.


„Cílem této rekonstrukce je budovu maximálně zateplit, čímž hlavně v zimním období získáme obrovskou úsporu elektrické energie,“ pokračuje Jandečka s tím, že díky novým vchodovým dveřím bude budova i mnohem lépe zabezpečena a celkově získá objekt mnohem lepší vzhled.

Ačkoliv projekt na opravu obecního úřadu měli Zahořanští zpracovaný už mnohem dříve, museli být trpěliví a počkat na dotaci, neboť tato akce není zdaleka jedinou, která je v blízkém čase čeká.


Největší investiční akcí pro letošní rok je výstavba vodovodu v Zahořanech, která si vyžádá sedmnáct a půl milionu korun. Zahořanští ji plánují už minimálně pět let a až letos se jim podařilo vše dotáhnout ke zdárnému konci.