Nově zvolený starosta Zahořan Miroslav Jandečka z Oprechtic převzal úřad po Václavu Řehákovi a co se týká vedení obce je úplným nováčkem.

„Je to pro mě všechno nové. Nebyl jsem dlouhá léta ani členem zastupitelstva. Protože jsem do konce roku neuvolněný, lítám za tím mezi firmou a úřadem. O víkendech se seznamuji s celou problematikou týkající se obce,“ říká novopečený starosta Miroslav Jandečka a dodává, že věří, že vše dobře zvládne už také proto, že má vedle sebe šikovnou spolupracovnici Helenu Kellnerovou, která je a bude jeho pravou rukou.

Jeho kandidaturu mají na svědomí oprechtičtí hasiči, kteří ho k tomuto kroku přemluvili.


„Příští rok budu v důchodu, a proto jsem si řekl, že bych mohl v obci pomoci. Pan Řehák byl velmi dobrým starostou, ale musel skončit kvůli svému zdraví, a protože jsem si plánoval, že u firmy letos skončím, vše dohromady vyšlo,“ pokračuje Jandečka s tím, že chod obce i připravené akce jsou nastaveny velmi dobře, takže věří, že vše zvládnou.

„Velmi bude záležet na práci celého zastupitelstva, neboť starosta je jen jeho malá část,“ dodává Jandečka.

Zahořanské čeká v příštím roce spousta náročných akcí.

„Prioritou je určitě stavba vodovodu v Zahořanech, což je investice, která si vyžádá více než sedmnáct milionů korun. Na tuto akci navazuje stavba vodovodu v Bořicích, Sedlicích a tak dále,“ popisuje starosta největší z mnoha připravených akcí, jejichž uskutečnění na něj v tomto volebním období čeká.
„Vedle toho jsou zde ještě další obce, které pod Zahořany spadají, a ty mají také své vlastní požadavky. Bude záležet na tom, jak budeme šikovní a samozřejmě, kolik se nám na uskutečnění všech akcí podaří sehnat finančních prostředků,“ dodal zahořanský starosta.