Sen většiny dětí školou povinných se za pár hodin splní žákům domažlické základní školy v ulici Msgre B. Staška. Letní prázdniny jim začnou o šest dní dříve.

„Mám radost, že jsou prázdniny delší. Příští týden už budu na chatě na Babyloně,“ má jasno o naplnění volných dní navíc čtvrťák Vojta Rada.

Důvodem k zavedení delšího volna jsou naplánované stavební práce, které v následujících týdnech ovládnou budovu školy i její okolí.

Stavbaři zhotoví zvláštní schodiště ke vchodu, který oddělí základní školu od mateřské, která v areálu také sídlí. Zařízení pro předškoláky bude navíc rozšířeno o další oddělení a bude pro něj připravena zahrada s herními prvkami.

„V plánu je i oprava střechy nad praktickou školou a jídelnou,“ popsal místostarosta Karel Štípek.

Změn dozná i systém topení. Nové kotle by měly zajistit ohřev vody pro jídelnu i pro sprchování sportovců.

V minulém týdnu navíc Plzeňský kraj přidělil dotaci 800 tisíc korun na vybudování nového víceúčelového hřiště, které vznikne na stávající asfaltové ploše ve spodní části areálu.

„Celkové náklady na výstavbu činí dva miliony korun,“ uvedla Jindřiška Deckerová z odboru správy majetku na jednání zastupitelů, kteří převod potřebných peněz z investiční rezervy města před týdnem schválili.

„Vzniknou dvě hřiště vedle sebe, na kterých se při hodinách tělocviku bude moci hrát volejbal či basketbal,“ vysvětlil místostarosta.
Využít půjde i naráz celá plocha jako velké hřiště. Součástí nového sportoviště bude i šedesátimetrová běžecká dráha, kde se budou školáci věnovat sprintu.

„Hřiště bude oploceno, bude ho tak moci využívat i školní družina a odpoledne i zájemci z řad veřejnosti,“ doplnil Štípek.