„Soutěž už se koná řadu let a v jejím pořádání se střídáme,“ uvedla Deníku na úvod domažlická učitelka Hedvika Kellnerová, která soutěž připravila. Do domažlické školy přijeli také zástupci škol z Hostouně a Horšovského Týna. Původně se mělo utkat ve výtvarné soutěži, která je akcí Kabinetu speciální pedagogiky, po pěti žácích ze tří škol, z hostouňské nakonec přijeli jen čtyři soutěžící.

„Žáci dostali materiál a z něj musí vytvořit a ozdobit obal na CD. O tématu se dozvěděli až od nás, takže uvidíme, jak se s ním vypořádají,“ doplnila učitelka Kellnerová, zatímco sledovala, jak děvčata a chlapci vystříhávají ze čtvrtky CD a vyrábějí na ně obal, přičemž obojí poté vymalují. Děti si mohly vybrat, zda udělají obal na pohádku, film, CD hudební skupiny či dokument.

„Jde to dobře, i když jsem ještě nic podobného nedělal,“ uvedl Deníku šesťák Tomáš Pipa z domažlické školy. Jen kousek od něj – zcela mimo téma – vytvářel obal jeho kamarád ze sedmé třídy Václav Selner. Podle fotografie v mobilním telefonu se pokoušel ztvárnit znak FC Barcelona. „Já jim fandím,“ vysvětloval nejprve nám a poté i učitelce. S tématem si poradila i horšovskotýnská osmačka Kristýna Staňková: „Já jsem měla postup do okresní soutěže rychlý, jsem totiž náhradnice. Musím to zvládnout.“

Pro některé ze čtrnácti školáků nebylo tak těžké obal na CD vyrobit a vymalovat, jako vymyslet, pro jaký hudební či filmový nosič bude určeno.

A zatímco se někdo rozhodl namalovat Makovou panenku, jiný vsadil na další oblíbené postavičky, například Homera Simpsona a další hrdiny z televizního seriálu Simpsonovi.

„Vybral jsem si Makovou panenku, protože si myslím, že ji snadněji nakreslím,“ přiznal Mario Koky ze 6. třídy hostouňské školy.

Jako první byl s prací hotový, a dostalo se mu pochvaly od Hedviky Kellnerové, hostouňský deváťák Filip Žák.

„Myslím si, že je nejen rychlý, ale jeho práce bude figurovat mezi nejlepšími,“ uvedla Kellnerová, zatímco nám ukazovala ceny a diplomy pro tři nejlepší soutěžící z každého ročníku.

„Letos bylo pořadatelství na nás, příští rok se ho ujme hostouňská škola a po ní pak Základní škola a Odborná škola Horšovský Týn, kde je ředitelkou Zdeňka Paterová,“ hlásila nám na závěr naší návštěvy okresní výtvarné soutěže učitelka Kellnerová.