Soutěž se konala dvoukolově, do prvního kola se přihlásilo sedm soutěžních škol z celého kraje a finálové kolo se konalo v rámci gurmánského festivalu Apetit festival 2012 v Plzni. Společně s námi zde soutěžili kolegové ze Střední školy zemědělské a potravinářské Klatovy a Hotelové školy Plzeň.

Naši žáci měli za úkol podle propozic soutěže uvařit jídlo, které muselo být vytvořeno nejméně z jednoho druhu regionální potraviny Plzeňského kraje a zároveň vystihovat tradice kraje a být pro něj typické.

Žáci si pod vedením učitele odborného výcviku Dušana Rybáka připravili menu, které bylo složeno z předkrmu – uzeného pstruha s koprovým dipem a opečeným rohlíkem, hlavního chodu – kachních prsou pečených na rozmarýnu s pivní omáčkou, se šťouchaným bramborem a opečenou zeleninou a pověstnou třešničku na dortu tvořil skutečně dortík – tvarohový dortík s mátou a jablečným pyré. Nehodnotila se jen chuť, ale i servírování, které se žáky natrénoval učitel odborného výcviku Miroslav Man.

A že 'trénink dělá mistra' se projevilo ve výsledku, kdy žáci zaujali porotu, v jejímž čele stál Petr Cuřín, executive Chef angelo Hotel Pilsen, člen Asociace kuchařů a cukrářů ČR, pobočka Šumava. Vedle něj v soutěži zasedal i nejznámější český kuchař současnosti Zdeněk Pohlreich, z jehož přítomnosti měli naši žáci velkou radost.

A jak porotě jídlo od nás chutnalo? První místo v této soutěži je obrovský úspěch našich žáků a samozřejmě i našich učitelů. Je vidět, že žáci jsou se svými učiteli sehraným týmem, který se perfektně synchronizoval ve školním penzionu v Horšově, kde žáci denně vaří pro širokou veřejnost hotová jídla jako polední menu a od dubna i podle stálého jídelního lístku. Navíc se nejednalo o první pracovní sobotu, neboť soboty jsou v penzionu věnovány společenským událostem, z nichž za zmínku stojí i první úspěšně připravená svatba.

Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně podobných úspěchů v dalších soutěžích.

Autor: Jiří Blahník