VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Záchrana čečovického zámku pokračuje

Domažlice – V pomalé, ale vytrvalé snaze zachránit čečovický zámek pokračují i v letošním roce členové Českého svazu ochránců památek v Plzni.

21.5.2014
SDÍLEJ:

Koncert kapely Poitín v čečovickém kostele.Foto: Miroslava Šusová

„Pokračujeme s pracemi, které jsme zde začali vloni a žádáme o dotaci z Ministerstva kultury ČR," uvedla Miroslava Šusová z plzeňského svazu, která se o zámek stará. Konkrétně se jedná o opravu podlahy ve východním křídle zámku.

Získat peníze na opravu zámku však není snadné. Ochránci památek pravidelně na zámku pořádají například historický den nebo folk-country festival. O uplynulém víkendu se nedaleko zámku, v kostele sv. Mikuláše, konal benefiční koncert irské hudby kapely Poitín z Plzně.

„Vybralo se necelých šest tisíc korun. Polovina výtěžku pokryla výdaje spojené s koncertem, zbylá částka půjde na opravu podlahy," prozradila Šusová. „Vzhledem k tomu, že žádáme o dotaci ve výši 125 tisíc korun na pokračování prací, tak ty tři tisíce jsou v tom opravdu směšné," dodala. Podle ní je však důležité, aby se o zámku vědělo a aby se v něm alespoň občas probudil život. „U těchto dotací je desetiprocentní spoluúčast, takže tyto peníze získáváme právě na našich akcích. Jinou šanci nemáme," poznamenala Šusová.

Vloni ochránci získali od ministerstva kultury prostřednictvím obce s rozšířenou působností 138 tisíc na sundání dřevomorkového stropu také ve východním křídle a pořídili také nové dveře do zámecké sýpky.

„Samotný koncert Poitínu byl úžasný. Přišlo kolem sedmdesáti návštěvníků, kostel byl plný. Velký dík patří MAS Radbuza, bez jejíž finanční dotace bychom nemohli koncert uspořádat," podotkla Šusová.

Projekt byl realizovaný v rámci Tréninkové výzvy MAS Radbuza, o. s. financované v rámci Programu rozvoje venkova ČR a spolufinancovaný Evropskou unií.

Autor: Stanislav Šebek

21.5.2014
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

V Holýšově znovu jednali o bezpečnosti

Jiří Drahoš

Jiří Drahoš navštíví ve čtvrtek Plzeňsko, Klatovsko a Domažlicko

Policisté zjistili 16 přestupků

Domažlicko – Při kontrole 65 vozidel bylo zjištěno 16 přestupků. Taková je bilance okresní dopravně bezpečnostní akce, která proběhla na Domažlicku ve čtvrtek 11. ledna od 14 do 19 hodin.

Naši prvňáci ze ZŠ Kdyně

Domažlicko - Ve středu 17. ledna najdete v Domažlickém deníku prvňáky ze ZŠ Kdyně. Nezapomeňte si koupit noviny.

Ples se odehrál v Erbovním sále

Horšovský Týn – Po loňské úspěšné premiéře se velkému zájmu těšil i letošní druhý ročník Plesu na Zámku.

První vernisáž v Chodském hradu

Domažlice – V úterý v 17 hodin máte možnost v prostorách Chodského hradu navštívit vernisáž výstavy s názvem V úzkém kruhu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>