Herec Roman Zach, hlavní protagonista akce a kapitán hvězdného týmu, totiž právě v Únějovicích bude v sobotu slavit padesátiny. A gratulovat mu bude řada kolegů z umělecké branže.

„Hodně se těším. Spousta kamarádů a přátel, navíc v milovaných Únějovicích. Bude to skvělý víkend,“ tuší populární herec. Sice přiznává, že nemá moc rád velké oslavy, ale teď ho uklidňuje fakt, že nebude jubilantem sám. Dorazí totiž také Bára Basiková, která nedávno slavila kulatiny, a i na ni čeká zástup gratulantů. „A narozeniny mají i mé děti, syn Prokop osmnáctiny, dcera Agátka patnáctiny. Takže se ta pozornost na moji osobu trochu rozmělní,“ doufá Zach.

Jaroslav Ticháček, prezident Jiskry Domažlice (vlevo), s kapitánem Petrem Mužíkem a Davidem Limberským.
Splnění snu se blíží, ale stále je daleko. Domažlice jsou na prahu baráže

Smutný je jen z toho, že se zápasu nedožil jeho tchán, který tradici zápasů založil. „Měl tady slavit osmdesátku, bohužel zasáhl osud. Vůbec by nás ale nenapadlo tohle fotbalové setkání zrušit. Bude na nás koukat shora a zápas bude zároveň memoriálem Pepy Krále,“ vzkazuje.

I proto si Roman Zach kvůli únějovické akci vyblokoval volno v jinak nabitém programu. Finišuje totiž se zkouškami na Letní shakespearovské slavnosti, navíc režíruje hru, kterou si tak trochu k padesátinám nadělil. „V pátek ještě zkouším, ale pak mám dva dny volno. Padesátiny má člověk přece jen jednou,“ vysvětluje. Už v pátek večer tak stihne divadelní představení, které kulturně-společenskou akci v Únějovicích odstartuje. Jiří Panzner s Alešem Šolcem uvedou představení na motivy hry Václava Havla. „Na to se moc těším. V sobotu pak začne pořádná párty,“ tuší.

Mistrovství ČR žáků.
Žáci klubu kolové SK Chodsko skončili v republice na druhém místě

Diváci se mohou těšit na plejádu hvězd, dorazí tradiční opory týmu Jan Dolanský, Ladislav Hampl, Martin Pechlát nebo Thomas Zielinski a mnozí další.

Program v Únějovicích odstartuje v pátek 16. června ve 21.00 zmíněným divadelním představením, v sobotu 17. června od 17.30 hodin je pak na programu exhibiční zápas hereckých hvězd proti místní staré gardě. Večer vše vyvrcholí hudebním večerem se skupinou Teige, jako host zazpívá třeba Bára Basiková, Prokop Zach či Max Dolanský.