Zřejmě skvělé posezení o staňkovské pouti zlákalo některé z návštěvníků ke krádeži. Pořadatelé po koncertu zjistili, že zmizely lavičky a stoly za tisíce korun.

„Na koncert Kabátu revival do ´Vohrady´, jak se tady areálku u hasičské zbrojnice říká, přišlo hodně lidí, ale ten prostor tady není tak velký, aby si nikdo nevšiml, že někdo odnáší dva stoly a pět laviček,“ myslí si pořadatel Filip Štengl s tím, že na krádež přišli samozřejmě až při předávání zapůjčených laviček pivovaru, který na akci prodával pivo. „Jaká je škoda, to se dozvím, až mi přijde od pivovaru faktura za nevrácené lavice a stoly, ale na policii jsme škodu odhadli tak na sedm tisíc korun. Zmizely totiž dvě sady stolu s lavicemi asi tak za tři tisíce a ještě jedna lavička navíc,“ poznamenal Štengl.

Že by si někdo z pořadatelů jen tak ´vystřelil´, bylo hned zavrženo. „Recese to podle mne nebyla. Lidi, když jsou opilí, vyvádějí leccos, odnesou třeba jednu lavičku, to se stává každoročně, ale teď toho zmizelo hodně. Proto také dám odměnu tomu, kdo by poskytl nějaké informace vedoucí k odhalení zloděje a nalezení ukradených věcí,“ prohlásil Štengl. „Určitě si někdo vzpomene. Vždyť ty lavice a stoly museli složit a hodit přes plot, který je nahoře ještě chráněn ostnatým drátem.“

Odcizené lavice a stoly se prý ale dají poznat. „Nejsou to ty klasické levné, co se dají koupit třeba v OBI. Pivovar má bytelnější, aby něco při akcích vydržely,“ dodal okradený pořadatel.