Testy a odběrová pracoviště na zmíněné onemocnění nabízí soukromá laboratoř NextLab, která má zastoupení v Plzeňském kraji hned na několika místech, a to včetně Domažlic v poliklinice v ulici U Nemocnice 148. Tam však v současné době testování neprobíhá.

„Naše společnost v tuto chvíli provozuje tři odběrová pracoviště na covid-19 a to ve Štětí, Českých Budějovicích a v Plzni,“ uvádí projektový manažer Next Clinics Ondřej Plocek s tím, že zájem o testování po prázdninách dramaticky vzrostl. „Všechny laboratoře uzpůsobují provozy tak, aby nápor zvládly a na dalších optimalizacích pracujeme,“ pokračoval Plocek.

Soukromé laboratoře a odběrová pracoviště se snaží zajistit službu tak, jako tomu bylo i letos na jaře. To se testy prováděly na pěti odběrových místech.

„Testovali jsme přeshraniční pracovníky a a umožnili jim tak nejen návrat do vlasti, ale i kontinuitu v jejich zaměstnání,“ říká závěrem Plocek s tím, že zdravotní služby jsou v tuto chvíli státem regulované. Ceny pro samoplátce za test jsou dvě.

První je test Covid PCR Basic za 1 756 korun, který obsahuje zaslání výsledků elektronicky, v češtině, na portál laboratornivysledky.cz. Druhý test Covid PCR Travel stojí 2 150 korun, ovšem zde výsledky jsou i v angličtině a ruštině. Zájemci ale musí na test do Laboratoře NL-BioLAB v Klatovech v ulici Nádražní 844.