„Věc byla 17. ledna odložena, neboť se nepodařilo zjistit viníka, čili konkrétní osobu, proti níž by mohlo být zahájeno trestní stíhání," uvedla domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Pachatel, který naříznutím po obvodu a vyříznutím klínů zničil 252 vzrostlých smrků a 16 modřínů, zřejmě jednal cíleně.

„Pás lesa stál v příkrém kopci. Těžba zde byla zakázaná, protože stromy zachytávaly dešťovou vodu, a chránily tak Brnířov před zaplavením. Když les nešel vytěžit legálně, někdo si zřejmě pomohl tím, že stromy poničil a nezbylo nic jiného, než je porazit," řekl tehdy rozzlobeně starosta Brnířova Zdeněk Šup, který takový postup považuje za lumpárnu.

Podle našich informací patří les firmě, která ho koupila od místního soukromníka.
Vloni v lednu byly poškozené stromy vytěžené. Kým, to vedení Brnířova dodnes netuší.
„Přišli tam dva chlápci s motorovými pilami a káceli. Nám se nepodařilo zjistit, kdo to byl," pokračuje starosta Brnířova s tím, že všichni tušili, že případ bude odložen.

„Navlas stejný postup, jak vytěžit dřevo v místech, kde je to zakázané, se stal v Brnířově už podruhé," říká Šup.

Místo lesa je dnes na kopci planina na ploše přesahující 1,5 hektaru. A to je obrovský problém.

V případě vytrvalejších dešťů jsou totiž v ohrožení desítky rodin, které pod kopcem bydlí.
„Na pondělním zastupitelstvu jsme opět řešili jak domky pod kopcem ochránit před zatopením. Není to sice ještě nic oficiálního, ale vypadá to, že bude vypsaná dotace na ochranu před povodněmi. Pokud tomu tak bude, pokusíme se o ni požádat, abychom mohli nechat udělat například detenční nádrže. Zatím opravdu nevíme. Jedno je ale už dnes jisté, a to je, že to obec bude stát spoustu peněz," dodal Šup.