Strážníci v Horšovském Týně mají nepěkné podezření. „Nejspíš nám do rajónu vozí lidé psy, kterých se chtějí zbavit,“ prohlásil Karel Pecka. Od neděle se totiž majitelům ´ztratili´ už čtyři psi, které strážníci odchytli a umístili do provizorních kotců.

V pondělí vyzvedli strážníci mladou fenku na kraji lesa u Borovice. „Prý tam čekala dva dny, lidé jí nosili jídlo a nakonec nás zavolali,“ uvedl Pecka a pokračoval: „Další fenku jsme v pondělí vyzvedli v Nádražní ulici v Horšovském Týně a pro třetího psa jsme jeli do Horšova. Už v neděli nás přitom lidé zavolali k obchodnímu domu Radbuza v Horšovském Týně, kde někdo nechal mladého křížence německého ovčáka.“

Všichni nalezení psi byli bez identifikačních známek i bez obojků. „Bojíme se, že se o ně nikdo nepřihlásí, že se jich prostě chtěli majitelé zbavit. Žádáme proto občany, aby nás informovali, pokud by se jim zdálo, že některého z pejsků poznávají, třeba ho vídali u sousedů,“ poznamenal Pecka a dodal, že v provizorních kotcích, které má město pro podobné případy připraveny v Semošicích – Peřině, jsou nyní všichni čtyři psi.

„Stará se nám o ně jeden tamní občan, krmí je a venčí, ale mám dojem, že jinak nikoho dalšího nezajímají. Horšovský Týn by pro podobné účely potřeboval vlastní útulek, jako mají Domažlice. Takhle musíme psy vozit do útulku až do Mariánských Lázní, kde se ale za umístění jednoho platí tři tisíce korun. Bylo by nejlepší, kdyby se města v okolí, jako třeba Staňkov a Holýšov, s námi spojila a vybudovala jeden společný,“ poznamenal strážník s tím, že na webových stránkách města jsou fotografie a údaje o všech nalezených chlupáčích.