Již po dvanácté pořádá závody hrstka nadšenců, kteří mají rybník ve Vítání v pronájmu.

„Jsme moc spokojeni s účastí. Jsou to letos již naše druhé závody. Myslím,že si tu každý dobře zachytá. Ve vodě jsou kapři, líni i amuři,“ uvedl jeden z organizátorů soutěže Karel Zuna.

Na vítěze čekaly rozmanité ceny v podobě dřevěných laviček, MP 3, prutů, navijáků, dále různé rybářské náčiní a tři pytle cementu.
„V prvním kole jsem nachytal pětaosmdesát centimetrů ryb. Na vítězství je třeba okolo tří metrů. Vše je otázkou štěstí,“ řekl nám jeden ze soutěžících, Josef Štajdl z Horšovského Týna.

„Tyto závody jsme uspořádali úmyslně na Václava. Protože je jich tu opravdu dost, je soutěž spojena zároveň s oslavou,“ pokračuje Zuna.
Nejen pro oslavence, ale i pro ostatní účastníky bylo připraveno bohaté pohoštění.

„Už od oběda pečeme sele, na kterém si po skončení závodu a vyhlášení výsledků všichni pochutnáme,“ řekl Deníku Zuna.

Absolutním vítězem rybářských závodů se stal Vladimír Diviš ze Srb, který dokázal nalovit celkem 449 cm ryb. Druhý skončil Radek Blacký z Domažlic s celkovým součtem 226 cm a třetí místo patřilo Josefu Výrutovi z Domažlic, jehož úlovky dosáhly 221 cm.

„Rozdíl mezi prvním a druhým místem byl největší, pak už to byly rozdíly jednoho centimetru. Ocenili jsme celkem dvacet rybářů,“ dodal Karel Zuna.