Nedostatek parkovacích míst je v Domažlicích stálým problémem. Auta přibývají i na sídlištích a proto se parkuje kde se dá. Často, aniž by si to majitelé aut uvědomovali, porušují dopravní předpisy.

Stejně je tomu i v Palackého ulici v Domažlicích. Jedná se o dvousměrnou šest metrů širokou ulici. Auta zde stojí zaparkovaná po celé délce ulice a právě majitelé těchto vozů porušují nevědomky předpisy. „Dvousměrná silnice musí být podle předpisů široká šest metrů. Pokud zde po jedné straně stojí zaparkovaná auta, zbývají zhruba čtyři metry. Jedná se tedy o porušení předpisů a je otázkou času, kdy se zde stane nějaké neštěstí,“ uvedl starosta Domažlic Miroslav Mach.

Zastupitelé města si uvědomují, že kvůli nedostatku parkovacích stání nemají lidé bydlící na Palackého sídlišti jinou možnost parkování, Proto uvažují přeměnit tuto dvousměrnou ulici na jednosměrku a to od křižovatky s Vojtěchovou ulicí směrem ke garážím. Část ulice Palackého vedoucí z hlavní silnice u benzinové pumpy zůstane dvousměrná.

„Musíme tuto situaci řešit, protože nevíme, kdy začne policie v těchto místech vymáhat pokuty za porušení dopravních předpisů,“ pokračuje starosta s tím, že podobné změny by měly následovat i na některých dalších místech v Domažlicích, jako jsou například sídliště Kavkaz a Itálie či Erbenova ulice. „V Erbenově ulici o jednosměrný provoz požádali sami obyvatelé, kteří zde žijí, neboť provoz zde opravdu dostupuje vrcholu,“ dodal starosta Domažlic Miroslav Mach.