Nevyužívaný objekt bývalé prodejny ve Staněticích bude opraven, aby sloužil zdejším občanům jako kulturní stánek, který v obci chybí.

Prodejnu odkoupil obecní úřad od soukromého majitele za 240 tisíc korun.

„Budova byla dlouho prázdná, ale ve velmi dobrém stavu. Chtěli bychom ji opravit svépomocí, protože tak budou náklady mnohonásobně nižší. Obecní úřad zaměstnává dva dělníky, kteří jsou šikovní a zastanou spoustu práce, a ru〜ku k dílu přiloží i místní hasiči, kteří se práce nebojí, “ říká starosta Zahořan Václav Řehák.

S opravami vnitřních prostor chtějí ve Staněticích začít co nejdříve, ale zatím čekají, zda–li jim bude přidělena potřebná dotace.

„Aby bylo zařízení provozuschopné, musíme nejdříve zrekonstruovat sociální zařízen. Dále je třeba opravit a přizpůsobit místnosti a časem plánujeme kompletní výměnu oken. Původní rozpočet činil sedm set tisíc korun. Díky svépomoci nám bude stačit tři sta až čtyři sta tisíc korun. Pokud bychom dotaci nedostali, rozdělíme opravu na dvě etapy a budeme si ji dotovat sami. Raději bych samozřejmě řekl, že to uděláme celé najednou. Ať už to dopadne s dotací jakkoliv, opravy začnou s největší pravděpodobností letos v červnu, “ pokračuje Řehák.

„Chtěli bychom, aby byl objekt využit ku prospěchu všech občanů. Už dnes víme, že největší prostor bude sloužit jako společenská místnost, kde bychom se mohli všichni scházet. Díky mladým hasičům, kteří ubourali jednu příčku, ze zvěšila největší místnost v objektu, kde bude společenský sál. Zbylá menší místnost bude sloužit jako přípravna při pořádání akcí,“ uvedla stanětická zastupitelka Hanka Hoffmannová.

V kulturním stánku najdou své místo jak hasiči, tak i místní mládež.